Φιλική ήττα για την ομάδα του Ηρακλή Ψαχνών από τον Απόλλωνα Σμύρνης

e055dd0be3e96aea95b5ad2db87eb519_L
Πολύ καλό πρόσωπο έδειξαν ι παίκτες του Γιώργου Κούτση στον χθεσινό φιλικό αγώνα με την ομάδα του Απόλλωνα Σμύρνης αλλά δεν τα κατάφερε και έχασε με σκορ 0-1.

Οι παίκτες του Κούτση ήταν πιο δραστήριοι στο πρώτο 45λεπτο έχοντας ευκαιρίες στο 3’ με τον Φλίγκο, στο 11’ με τον Ράντι και στο 31’ με τον Παλαιολόγο, χωρίς όμως να παραβιάσουν την εστία του Πίτκα. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν στο 54’ να βρουν το δρόμο προς τα δίχτυα όταν ο Κυριάκος εκτέλεσε φάουλ και ο Χατζής με κεφαλιά νίκησε τον Μελίσσα, με το 1-0 υπέρ της «Ελαφράς Ταξιαρχίας» να μένει ως το σφύριγμα της λήξης.
Ηρακλής Ψαχνών (Γ. Κούτσης): Μελίσσας, Παληγεώργος,(46′ Λόμπα, 82′ Χατζηστάμου) Παπαδόπουλος, Μπακομήτρος, Ραπτάκης, Πατσατζόγλου Χρ. (21′ λ.τ.Γκεμίσης), Παλαιολόγος, Φλίγκος (46′ Πολίτης), Ράντι, Νάκας (73′ Δηλαβέρης), Ποσίνκοβιτς.
Απόλλων Σμύρνης (Ν. Κωστένογλου): Πίτκας, Κυριάκος (57′ Χατζηζήσης), Γκόλιας (74′ Ψύρρας, 88′ Βασιλαντωνόπουλος), Κύργιας (71′ Κοτσώνης), Γεωργίου (46′ Καρακώστας), Χατζής (56′ Ηρακλής), Γκονζάλες (74′ Σέτι, 88′ Φουκαράς), Φαρινόλα (56′ Λαγός), Νανία (46′ Βάντερσον), Αλίπιο (46′ Ανγκούλο), Κυβελίδης (60΄Ενρίκο).