Νέα πρωτιά για τον αθλητή Tae kwon do Θανάση Αγουρίδα από τα Ψαχνά σε πρωτάθλημα παγκόσμιας κατάταξης

Ο Θανάσης Αγουρίδας μετά την πρόκρισή του στην τελική τετράδα του παγκόσμιου πρωταθλήματος president cup και την πρώτη θέση που κατέλαβε στο Κύπελλο taekwondo «Ακρόπολης κατέκτησε και την πρώτη θέση στο τουρνουά Τae kwon do «G 1 Greece open Athens 2018» κάνοντας για μία ακόμη φορά υπερήφανους τους γονείς του και τους δασκάλους του.

Το «G1 Greece open athens 2018» είναι βαθμολογούμενο πρωτάθλημα για την παγκόσμια κατάταξη και είχε συμμετοχή από 35 χώρες και 1300 αθλητές.

Ο Θανάσης Αγουρίδας κατέλαβε την πρώτη θέση στην κατηγορία cadets -61 kg ενώ με προσωπική του ανάρτηση στο Facebook ευχαριστεί την οικογένειά του,τον δάσκαλό του,τους συναθλητές του,τον Πρόεδρο της ΕΤΑΝΕ,καθώς και τις εταιρείες «Δίρφυς» και«ΑPAX» οι οποίες τον στηρίζουν για να εκπληρώσει τα όνειρά του όπως χαρακτηριστικά αναφέρει.