Ευβοϊκός Γουβών-Καστέλλα 1-1

Ισόπαλο ήταν το τελικό αποτέλεσμα στις Γούβες, στο παιχνίδι ανάμεσα στην τοπική ομάδα και την Καστέλλα, για την έκτη αγωνιστική του βορείου ομίλου της Β’ ΕΠΣΕ.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα και κατάφεραν ν’ ανοίξουν το σκορ στο 61′ με τον Γ. Παπαδόπουλο, που ήταν τελικός αποδέκτης αντεπίθεσης, ενώ ο ίδιος είχε δοκάρι για τον ΑΠΟΚ λίγα λεπτά μετά. Ο Ευβοϊκός, που αγωνίστηκε με αρκετές ελλείψεις βασικών παιχτών, έφτασε στην ισοφάριση στο 88ο λεπτό, με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Δ. Σελίμη, με το οποίο διαμορφώθηκε το τελικό 1-1. Βέβαια και η ομάδα της Καστέλλας είχε βασικές ελλείψεις.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Αργύρης/Γκρινιάρης-Νικολάου Σ.

ΓΚΟΛ: 88′ Δ. Σελίμης-61′ Γ. Παπαδόπουλος.

Ευβοϊκός Γουβών (Στάθης Κατσικογιάννης): Δαμάσκος, Φλέβας, Γαβριήλ (70′ Κρυσταλόγιαννης), Παπανδρέου, Τριανταφυλλου, Δ. Σελίμης, Δροσούνης, Στεργίου, Βασιλείου (79′ Σπανός), Κυριακού (46′ Ευαγγελόπουλος), Μπαλαγιάννης (46′ Βαλμάς).

Καστέλλα (Τάκης Σπυρόπουλος): Δεληγιάννης, Γούσιας, Καλυβίτης (55′ Δεδεμπίλης, 89′ Αντωνίου), Α. Παπαδόπουλος, Παυλίδης, Κουβούσης, Γ.