Πισσώνας – Αθλόπολις 3-0 : Μόνος πρώτος στην κορυφή

Ρεπορτάζ:

Μανώλης Βέττας

2019-11-03

Με το εντυπωσιακό 3-0 ο Πισσώνας επικράτησε της Αθλόπολις και πάτησε κορυφή στον 2ο όμιλος της Γ’ ΕΠΣΕ.
Το συγκρότημα του Βασίλη Ντέμη ήταν καλύτερο σε όλο τον αγώνα με καλή κυκλοφορία της μπάλας , καλούς αυτοματισμούς έβαλε φάσεις και δεν άφησε σε κανένα σημείο την Αθλόπολη να αντιδράσει.

Το σκορ άνοιξε ο Β. Τσώκος στο 20′ με ωραίο σουτ για να τα διπλασιάσει ο εξαιρετικός Παπαδόπουλος στο 32′ με κοντινό σου κάνοντας το 2-0 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.
Το 3-0 έκανε ο με πλασέ Τοτος που είχε περάσει αλλαγή στο β’ ημίχρονο μετά από εξαιρετική ατομική ενέργεια του Χρυσού.
Τον αγώνα σφύριξε ο Παπαδόπουλος με συνεργάτες τους Πασχαλίδη και Γάτο.
Πισσώνας(Β.Ντέμης): Στόγιος, Τρίκκας Ε., Κόκα, Βογιατζής,Τρίκκας Π.(85′ Βογιατζής Κ.), Χρυσός , Παπαδόπουλος(65′ Μπεγιάζης), Καρράς, Μπυστάκας(72′ Τότος), Τσώκος(79′ Αντωνίου Μ.), Παπαχριστόπουλος.
Αθλόπολις(Π.Αφράτης):Πολυκαρπίοδης, Λέων, Μαρίτσας, Μπαλάνος Δ., Λαγός, Γεργαντόπουλος Π.(70′ Σαββόπουλος), Μπαλάνος Ι.(46′ Παυλου), Αργυρίου, Γεωργαντοπουλος Κ., Σίδερης(46’Μπαρόλας), Οικονόμου(Γεργαντόπουλος Θ.).