Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Δόξα Διρφ./Μεσσ.-Γ.Σ. Αυλίδας 58-56

Η Δόξα Διρφύων/Μεσσαπίων βρέθηκε πολύ κοντά στην πρώτη της φετινή ήττα, όμως με ένα πολύ καλό φίνις στο ματς και με επιμέρους σκορ 20-11 στην τελευταία περίοδο, γύρισε το ματς και πήρε μια νίκη μεγάλης βαθμολογικής σημασίας απέναντι στον Γ.Σ. Αυλίδας με 58-56!

Οι φιλοξενούμενοι, για μια ακόμα φορά τη φετινή σεζόν βρέθηκαν κοντά στην…πηγή αλλά δεν ήπιαν νερό, χανοντας με 58-56 παρά την καλή τους εμφάνιση.

Στο ημίχρονο ο Γ.Σ. Αυλίδας προηγήθηκε με 29-33, ενώ στο τέλος της γ’ περιόδου το σκορ ήταν 38-45.

Δύο καθοριστικά τρίποντα του Σολδάτου, ένα καλάθι του Μαρκάκη και 2 βολές του Σαράτση, έδωσαν τη δυνατότητα στη Δόξα να γυρίσει τελικά το ματς και να πάρει τη νίκη με 58-56!

Διαιτητές: Αποστόλου-Νικολιάς.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 11-16, 29-33, 38-45, 58-56.

ΔΟΞΑ ΔΙΡΦΥΩΝ/ΜΕΣΣΑΠΙΩΝ (Μάντζαρης): Αλμπέρτης 12 (2), Στυλιαράς, Αποστολόπουλος 2, Ρόγκας, Σαράτσης 5 (1), Μάντζαρης, Σολδάτος 22 (4), Σαββόπουλος 2, Παπάζογλου 4, Μαρκάκης 11.

Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ (Κρόκος-Μητρόπουλος): Μαρίνος Γ., Αλεξάνδρου 12 (2), Παπαποστόλου 2, Σαμαρτζής 2, Μαρίνος Φ., Κούτρας, Τσιριμώκος 14 (3), Κεραμάρης 4, Αργυρός 3 (1), Παππάς 8, Βασιλείου 11 (1).