Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Δροσιά-Δόξα Διρφύων/Μεσσαπίων 41-57

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ)

4η νίκη στο πρωτάθλημα!

ΔΡΟΣΙΑ-ΔΟΞΑ ΔΙΡΦ./ΜΕΣΣ.  41-57

Με ανατροπή στο τέταρτο δεκάλεπτο και επιμέρους σκορ 4-24 η Δόξα Διρφύων/Μεσσαπίων επικράτησε εκτός έδρας της Δροσιάς με 41-57, πετυχαίνοντας την 4η νίκη της στο α’ όμιλο της Β’ ΕΣΚΑΣΕ.

Οι παίκτες του Μάντζαρη προηγήθηκαν με 6-10 στο 10′ και με 22-23 στο ημίχρονο. Στο τρίτο δεκάλεπτο η Δροσιά προσπέρασε στο σκορ με 37-33 στο 30′ όμως δεν κατάφερε να κρατήσει το προβάδισμα, γνωρίζοντας τελικά την ήττα με 41-57.

Κορυφαίος των νικητών ο Στυλιαράς με 24 πόντους, εκ των οποίων οι 9 στην τελευταία καθοριστική περίοδο.

Διαιτητές: Κάλφα-Γκαράς.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 6-10, 16-13, 15-10, 4-24.

ΔΡΟΣΙΑ (Κουτσογιάννης-Αφράτης): Λέρτας 17 (1), Δεληκώστας 4, Ιωάννου Κ. 2, Τριανταφύλλου 4, Σταματούκος, Ιωάννου Δ. 3 (1), Κοίλιαρης, Κοφινάς Γ. 7, Μαρίνης 2, Αντωνίου, Βασιλείου 2, Κοφινάς Α.

ΔΟΞΑ ΔΙΡΦΥΩΝ/ΜΕΣΣ. (Μάντζαρης): Στυλιαράς 24 (1), Αλμπέρτης 5 (1), Αποστολόπουλος 2, Ρόγκας 5 (1), Κοτσιασι, Σολδάτος 5 (1), Καραπετάκος 4, Σαββόπουλος 2, Παπάζογλου 6, Μαρκάκης 4.