ΔΟΞΑ ΔΙΡΦΥΩΝ/ΜΕΣΣΑΠΙΩΝ-ΚΟΝΙΣΤΡΕΣ 54-58

Οι Κονίστρες πέτυχαν μεγάλο διπλό εκτός έδρας απέναντι στη Δόξα Διρφύων/Μεσσαπίων με 54-58 πανηγυρίζοντας την 4η νίκη τους στο φετινό πρωτάθλημα.

Η ομάδα του Ιμπέζα μετά τη νίκη επί του Απόλλωνα Χαλκίδας την περασμένη εβδομάδα και με τη σημερινή επικράτηση αποκτά αβαντάζ στη μάχη για τα μπαράζ ανόδου.

Το τέλος του πρώτου δεκαλέπτου βρήκε μπροστά στο σκορ τους φιλοξενούμενους με 16-20. Οι δύο ομάδες συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό και στο ημίχρονο (26-30) με τις άμυνες να παίζουν κυρίαρχο ρόλο στο παιχνίδι.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Κονίστρες με δύο τρίποντα του Σταμπουλόπουλου προηγήθηκε στο 30′ με 41-47. Στο τελευταίο δεκάλεπτο η ομάδα της Δόξας προσπάθησε να επιστρέψει και να διεκδικήσει τη νίκη, όμως δεν τα κατάφερε με τους φιλοξενούμενους να είναι αυτοί που πανηγύρισαν στο τέλος με σκορ 54-58.

Διαιτητές: Βαρσαμάς-Μασλατζίδης Λ.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-20, 10-10, 15-17, 13-11.

ΔΟΞΑ ΔΙΡΦΥΩΝ/ΜΕΣΣ. (Μάντζαρης): Στυλιαράς 2, Αλμπέρτης 6 (2), Αποστολόπουλος 2, Ρόγκας, Πολίτης 6 (2), Σαράτσης 21 (2), Κατσιάσι, Σολδάτος 6, Καραπετάκος 4, Σαββόπουλος, Παπάζογλου 3, Μαρκάκης 4.

ΚΟΝΙΣΤΡΕΣ (Ιμπέζα): Γιαννακάς 5 (1), Ψαριανός Ι. 6, Σταμπουλόπουλος 12 (2), Μιχόπουλος 4, Αποστολίδης 6 (2), Δημάς Ν., Ψαριανός Α. 11, Δημάς Χ. 4 (1), Τσιρόπουλος, Καπέλλος 10.