Β’ ΕΠΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Σταυρός-Αρτεμησιακός 6-0

Ο Σταυρός κέρδισε τον Αρτεμησιακό 6-0, για την τρίτη αγωνιστική του βορείου ομίλου της Β’ Τοπικής.

Οι γηπεδούχοι είχαν την υπεροχή απ’ το ξεκίνημα του αγώνα. Άνοιξαν το σκορ στο 12′ με γκολ του Μουτουσίδη, διπλασίασαν τα γκολ τους πέντε λεπτά μετά με τέρμα του Κατσαρή, με τους Σπανό (στο 33′) και Ν. Ξύγκη (στο 41′) να ανεβάζουν το σκορ στο 4-0, πριν την ανάπαυλα. Διαδικαστικής σημασίας η επανάληψη, με τον Μουτουσίδη να βάζει άλλα δύο γκολ, κάνοντας χατ-τρικ, ενώ είχε και ένα χαμένο πέναλτι στο 50′ (έστειλε την μπάλα άουτ). Χαμένο πέναλτι είχαν και οι φιλοξενούμενοι με τον Χ. Ανέστη (απέκρουσε ο Σαμαράς) στο 65′.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παπαδόπουλος/Μαρίνος-Καραδήμος

ΓΚΟΛ: 12′ & 59′ & 66′ Μουτουσίδης, 17′ Κατσαρής, 33′ Σπανός, 41′ Ν. Ξύγκης.

ΣΤΑΥΡΟΣ (Σταύρος Σταθαράς): Καρκαλής (46′ Σαμαράς), Ν. Ξύγκης, Ταψής, Γ. Καρκαλής, Γιαννούτσος, Ρούσσος (75′ Λέκκας), Σπανός, Σεΐτης (75′ Ταυρής), Κατσαρής, Μουτουσίδης (67′ Δ. Ξύγκης), Τζαμίχας (60′ Βότσης).

ΑΡΤΕΜΗΣΙΑΚΟΣ (Χρήστος Ανέστης): Χ. Ανέστης, Τσελίκας, Βαλμάς, Ψύλλος, Φατσής, Μεταξιώτης, Στραφιώτης, Γαβριήλ, Νάτσιος, Γκογκομήτρος, Μηνάς.