Νίκησε η Μακρυκάπα το Αυλωνάρι

Η Μακρυκάπα κέρδισε στο Αυλωνάρι την τοπική ομάδα 2-1, για τη δέκατη έκτη αγωνιστική της Α’ Τοπικής.

Ο Βουρδάνος άνοιξε το σκορ για τον ΑΟΜ στο 15′, με τους φιλοξενούμενους να έχουν μπει πιο δυνατά στο ματς. Στην επανάληψη ο ΑΟΑ προσπάθησε να φτάσει στην ισοφάριση και τελικά τα κατάφερε στο 55′, με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Κοκκάλα. Το 1-1 διατηρήθηκε ως το τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, με τους ‘λύκους’ σε εκείνο το χρονικό σημείο να φτάνουν στο 1-2 με τον Κικίδη, επιστρέφοντας έτσι στα νικηφόρα αποτελέσματα.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κασομούλης/Κελεπούρης-Πέττας.

ΓΚΟΛ: 55′ Κοκκάλας-15′ Βουρδάνος, 90’+3′ Κικίδης.

ΑΥΛΩΝΑΡΙ (Γιάννης Μπασούκος): Κελάι, Σολάκου, Ξυράφης, Τριανταφύλλου, Χ. Μαστροκώστας, Κηπιώτης (70′ Ανδρέου), Μπάρδι, Μάλλιος, Κοκκάλας, Μπασούκος, Γλυκός.

ΜΑΚΡΥΚΑΠΑ (Βαγγέλης Ζέρβας): Κηρόπουλος, Μπελίτσος, Κικίδης, Γκρινιάρης (31′ Ματράκας), Πουρνής, Γ. Μαστροκώστας, Πασάι (46′ Σ. Στούμπος), Κονόμι, Βουρδάνος, Μήτρου (68′ Π. Στούμπος), Λειβαδίτης (85′ Ρουμπής).